Niemcy wygrywają Mistrzostwa Świata 2014

To koniec Mistrzostw Świata 2014, podczas których drużyny wyszły z podniesionymi głowami, inne (w tym Włochy) z ogonami między nogami.

I to Niemcy zdobyły puchar tych Mistrzostw Świata, po pokazaniu drużyny bardziej niż na szczycie tego tytułu i bramkarza Neuera, który okazał się jednym z najlepszych w całym turnieju.Po niesamowitym wyniku uzyskanym przeciwko Brazylia, czwarta w klasyfikacji i przegrana w półfinale, 7:1, drużyna Joachima Löwa może śpiewać zwycięstwo i świętować. Ostatni raz Niemcy podniosły puchar w 1990 roku przeciwko Argentynie. To ich czwarte zwycięstwo na mundialu, po rozegraniu 8 finałów.

Pierwsza połowa, która zakończyła się 0:0, ale kiedy Messi ciągle szukał drzwi dla swojej Argentyny, gola strzelonego (znowu z Argentyny), ale poza grą i wąskiej ucieczki dzięki Boatengowi. Dwie minuty doliczonego czasu, który Niemcy wydają się być bardziej agresywne, pomimo większego posiadania piłki.

Druga połowa przyniosła kilka dobrych straconych okazji, zarówno dla Argentyny, jak i Niemiec, jednak obie drużyny łączyły doskonałe posiadanie piłki, dobre frazowanie i bardzo ciekawa gra, co sprawiło, że ten mecz finałowy był meczem, który pozostawił kibiców z trudem. oddech i to od razu przeszło do dogrywki, w której zobaczyły dwie zmęczone drużyny, które nawet pod koniec pierwszej z dwóch połówek kończą się niczym.
W drugiej dogrywce Niemcy objęli prowadzenie w 112. minucie dzięki Götze, z fantastyczną grą, jak prawdziwy mistrz. Mecz, który wydawał się nie mieć końca, ale naprawdę pokazał dwie drużyny, które pokazały, dlaczego zasłużyły na awans do finału.

W ten sposób kończy się Mistrzostwa Świata 2014 z drużyną, która pokazała wszystkie swoje umiejętności, mecz po meczu. A Włochy… Możemy mieć tylko nadzieję, że w 2018 roku zrewanżują się w Rosji.