Włochy pokonały Anglię 2-1 w swoim debiutanckim meczu na Mistrzostwach Świata

Wszyscy uznali to za „doskonały mecz, rozegrany z klasą i hojnością: wczoraj wieczorem Włochy pokonały Anglię 2:1 w debiutanckim meczu Mistrzostw Świata”. Pomimo wysokiej wilgotności powietrza na stadionie w Manaus, którego bardzo się obawiano, i pomimo nieobecności kontuzjowanego Buffona, Włosi zdobyli pierwszy, doskonały wynik, strzelając bramkę Marchisio w 35. minucie po doskonałym podaniu. Pirlo, świetny dyrektor całą grę.

© web

Już po dwóch minutach, przy 37 ", nadszedł zimny prysznic: Włochy były na chwilę rozproszone, a angielski Sturridge strzelił gola po podaniu Rooneya, pokonując naszego bramkarza Sirigu. Gra przeciągnęła się pod koniec pierwszej połowy, tylko kilka błysków i próba Balotelliego, wskazuje od czasu do czasu porzuconego w przeciwnej połowie.

Po wznowieniu formacja się nie zmienia. I to działa, bo już w wieku 50 lat Candreva potrzebuje dośrodkowania pod bramką Balotelliego, który z łatwością zdobywa drugą bramkę Włochów. Potem oczywiście Włochy rozpoczynają luźną i niezbyt agresywną grę, aby utrzymać wynik, a wszystko potoczyłoby się spokojnie, gdyby nie rzut wolny powierzony Pirlo, który trafia w poprzeczkę zbliżając się do trzeciej bramki, która nigdy nie trafia. doskonałe 2-1, nadejdzie czas na zmierzenie się z Kostaryką w piątek 20 czerwca, świeżo po niesamowitym zwycięstwie z faworytem Urugwaju, pokonanym 3-1.